Leasing Nieruchomości

Leasing Nieruchomości

Leasing nieruchomości polega na wcześniejszym nabyciu nieruchomości przez leasingodawcę i następnie przeniesieniu praw do korzystania oraz zarządzania nieruchomością (ponoszenie nakładów inwestycyjnych, remonty, ew. zarządzanie najmem) na Klienta. W zamian co miesiąc płacona jest rata leasingowa. Jednocześnie przy podpisaniu umowy ustalane są warunki nabycia nieruchomości po zakończeniu okresu finansowania.

Czyli mówiąc prosoto, Sprzedajecie Państwo nieruchomość firmie leasingowej, a następnie ten sam obiekt staje się przedmiotem leasingu. Taka operacja uwalnia środki, umożliwia zmniejszenie zobowiązań podatkowych oraz poprawia wskaźniki finansowe przedsiębiorstwa.

Finansujemy leasing nieruchomości w następujących grupach przedmiotowych:

 • lokali użytkowych
 • biurowców
 • obiektów i lokali handlowych
 • obiektów i lokali usługowych
 • magazynów
 • centrów logistycznych

Leasing nieruchomości jest alternatywną do kredytu bankowego formą finansowania, która pozwala między innymi na:
 • wykorzystanie tarczy podatkowej dzięki możliwości zaliczenia rat leasingowych do kosztów uzyskania przychodów i skrócenia okresu amortyzacji.
 • sfinansowanie innych inwestycji dzięki uwolnieniu środków finansowych, „zamrożonych” w nieruchomościach,
 • efektywniejsze wykorzystanie majątku,
 • poprawę wyników finansowych Korzystającego (leasing zwrotny),

Korzyści te Korzystający uzyskuje przy zachowaniu prawa posiadania nieruchomości (leasing zwrotny) i możliwości jej aktywnego zarządzania (komercjalizacja, ponoszenie nakładów inwestycyjnych), a następnie jej nabycia na wcześniej ustalonych warunkach.


Leasing operacyjny nieruchomości

Leasing operacyjny stosuje się do zabudowań (naniesień). Przy leasingu operacyjnym raty wynagrodzenia z punktu widzenia podatkowego stanowią koszt uzyskania przychodu dla Korzystającego (leasingobiorcy) co wpływa na obniżenie podstawy opodatkowania u Korzystającego. Grunt nie podlega amortyzacji, nie jest przedmiotem leasingu operacyjnego i z tego względu razem z leasingiem operacyjnym na zabudowania i urządzenia, strony zawierają umowę leasingu finansowego gruntu.

Główne cechy umowy leasingu operacyjnego:
 • minimalny okres leasingu 5 lat.
 • Minimalna cena wykupu po upływie 5 letniego okresu leasingu wynosi 67% ceny zakupu określonej w umowie sprzedaży (naniesienia); po 10 latach 46%.
 • Przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątku Finansującego
 • Koszt uzyskania przychodów stanowią: pierwsza rata (OW), prowizje, raty miesięczne, koszty eksploatacji.
 • VAT płatny jest łącznie z ratami leasingowymi.

Leasing finansowy nieruchomości

Leasing finansowy najczęściej dotyczy całej nieruchomości wraz z gruntem lub samego gruntu. Raty wynagrodzenia z tytułu umowy leasingu finansowego podzielone są na część kapitałową i część finansową (odsetkową). Ta ostatnia z punktu widzenia podatkowego jest kosztem uzyskania przychodu dla Korzystającego (leasingobiorcy).

Główne cechy umowy leasingu finansowego:
 • umowa zawarta na czas określony, brak jest określonego w przepisach minimalnego okresu leasingu.
 • przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątku Korzystającego i jest przez niego amortyzowany.
 • koszt uzyskania przychodów stanowią: części odsetkowe rat leasingowych, amortyzacja naniesień (budynki, budowle, urządzenia), koszty eksploatacji.
 • VAT płatny z góry po podpisaniu umowy leasingu określony od sumy wszystkich rat wynagrodzenia. Podatek VAT podlega rozliczeniu przez Korzystającego na zasadach ogólnych.

Leasing - definicje i aspekty podatkowe

Prawa Korzystającego i Finansującego są różne zależnie od wybranej formy leasingu. Podstawowe różnice dwóch form leasingu przedstawia poniższa tabela:* wartość hipotetyczna netto jest to początkowa wartość nieruchomości pomniejszona o odpisy amortyzacyjne obliczone według metody degresywnej z zastosowaniem stawki 3.
  Lesing operacyjny Leasing finansowy
Charakter Najem Finansowanie
Własność prawna Fiansujący Fiansujący
Wartość rezydualna Nie mniejsza od hipotetycznej
wartości netto*
Dowolna wg. umowy
Podatek dochodowy Opłaty leasingowe stanowią
koszt uzyskania przychodu
Odsetki i amortyzacja stanowi
koszt uzyskania przychodu
Opcja zakupu Tak Tak


W zakresie leasingu nieruchomości oferujemy:
 • wycenę nieruchomości
 • audyt prawny nieruchomości
 • atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy
 • współpracę w zakresie przygotowania umów i niezbędnych dokumentów do zawarcia transakcji

Oferta leasingu jest interesująca?

Wypełnij formularza kontaktowy a nasz doradca skontaktuję z Tobą i przedstawi Ci najbardziej korzystną ofertę i zajmie się wszystkimi formalnościami.


Kompas Kredytowy Bankowy Fundusz Gwarancyjny Komisja Nadzoru Finansowego Bezpieczeństwo danych KompasKredytowy.pl

Kontakt

   Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. 

Chcesz taniej?
― W 9 na 10 przypadków nasza oferta jest najtańsza ☺

Chcesz łatwiej?
― Wszelkie formalności załatwiamy za Ciebie ☺

Chcesz szybciej?
― Oferta w ciągu 4 godzin ☺

Wyrażam zgodę na przetwarzanie zawartych w niniejszym formularzu danych w celu udostępnienia powyższych informacji firmom leasingowym, bankom do przygotowania oferty cenowej oraz podjęcia decyzji o finansowaniu (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz.U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.)

Wyrażam również zgodę na wysyłanie na podany przeze mnie adres e-mail lub przekazywanie za pośrednictwem telefonu informacji handlowych, dotyczących nowych produktów i usług finansowych (zgodniez Ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz.U. nr 144 poz. 1204 z późn. zm.).

F4b broker leasingowy

Leasing negocjujemy dla Ciebie, bezpłatnie w ramach ogólnopolskiej niezależnej sieci brokera leasingowego F4b Sp. z o.o. (14 oddziałów w całej Polsce).

Dlaczego my?

 Rozumiemy Twoje potrzeby  Zawsze staramy się dostosować pakiet oferowanych przez nas rozwiązań finansowych do indywidualnych, niekiedy bardzo specyficznych, potrzeb poszczególnych Klientów. W wyniku sprawnej organizacji pracy, minimalizacji kosztów działania, a także doświadczeniu osób z naszego zespołu, potrafimy stworzyć wysoce zindywidualizowaną ofertę za uczciwą cenę. Wiemy, że pomagając w fachowym rozwoju małych lub średnich firm – do których głównie kierujemy naszą ofertę - zyskujemy zadowolonego Klienta. Także w przyszłości, bo biznes to partnerstwo na lata.

 Jesteśmy wiarygodni  świadczy o tym to, że zaufało nam wiele renomowanych Klientów. Jesteśmy dumni, że mamy tylu i takich Klientów. To najlepsze potwierdzenie wartości naszej oferty i jakości naszej pracy. I zobowiązanie do dalszego ich doskonalenia! W związku z tym za działamy w ramch dużej grupy firm jesteśmy wstanie wynegocjować dla Ciebie najlepsze warunki finansowe. Jest to wymowna gwarancja naszej wiarygodności i stabilności finansowej.

 Wieloletnie doświadczenie  Isniejemy na rynku od 1998. Dysponujemy autorskimi rozwiązaniami i narzędziami, które pomagają stale podnosić jakość naszych działań. Wszelkie formalności załatwimu za Ciebie, 99% spraw załatwiamy za pomocą internetu. Pracujemy z pasją dla naszych Klientów, a zdobywanie wiedzy o szybko zmieniającym się rynku to dla nas olbrzymia frajda. Dzięki temu możemy naszym Klientom zagwarantować obsługę finansową na najwyższym poziomie i najkorzystniejszych warunkach.

Więcej >>

Jak skorzystać z oferty?

Leasing w 4 krokach.


Zapytanie ofertowe.

Wypełnij formularz kontaktowy albo zadzwoń do nas.


Prezentacja oferty.

Przedstawiamy i porównujemy nalepsze dla Ciebie oferty. Otrzymujesz najlepszą ofertę na rynku.


Złożenie wniosku.

Przygotujemy i zlożymy w Twoim imieniu wniosek leasingowy. Oszczędzasz swój czas.


Podpisanie umowy.

Podpiszemy razem umowę i uruchomimy środki finansowe.

Posted in Leasing

Ostatnio sfinansowaliśmy.

Kontakt.

 • Znajdziesz nas
  ul. Staszica 1, V piętro
  05-800 Pruszków
 • Infolinia
  22 24-42-899
 • Napisz
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Bądź z nami

NewsLetter

Czy wiesz, że w Polsce jest ponad 20 firm leasingowych?
Analizujemy oferty ich wszystkich.